Enpara'dan Ayda 265 TL'ye Tam 10.000 TL Kredi - guncelkrediler.com

Enpara'dan Ayda 265 TL'ye Tam 10.000 TL Kredi

İhtiyaç anında, krediniz Enpara.com'da. Ayda 265 TL'ye Tam 10.000 TL Kredi.

Güncelleme 07.10.2019 - Yazar Kaan Abbasoğlu
Enpara'dan Ayda 265 TL'ye Tam 10.000 TL Kredi

Enpara İhtiyaç Kredisi Nedir?

Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ni en az 1.000 TL, en fazla 60.000 TL olarak, 1 aydan 60 aya kadar vadelerle kullanabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden herhangi bir belge, kefil ya da teminat istenmez.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi’nde hiçbir masraf, ücret veya komisyon yoktur. Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ne uygulanan avantajlı faiz oranlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Başvuruyu Nasıl Yapılır?

Enpara.com’dan ihtiyaç kredisi alabilmeniz için kredi başvurusunda bulunmanız ve başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi gerekir. Mevcut Enpara.com müşterileri Enpara.com internet veya cep şubesinden, henüz Enpara.com müşterisi olmayanlar ise buradan başvurabilirler. Başvuru sırasında sizden herhangi bir belge, kefil ya da teminat istenmez.

Örnek Hesaplama 

10.000 TL 60 ay vade için faiz oranı %1.39, aylık taksit tutarı 265,03 TL, toplam geri ödeme 15.901,62 TL,  hesabınıza yatacak tutar 9.619,07 TL'dir.

10.000 TL 48 ay vade için faiz oranı %1.47, aylık taksit tutarı 310,56 TL, toplam geri ödeme 14.907,07 TL,  hesabınıza yatacak tutar 9.692,01 TL'dir.

10.000 TL 36 ay vade için faiz oranı %1.47, aylık taksit tutarı 377,61 TL, toplam geri ödeme 13.594,06 TL,  hesabınıza yatacak tutar 9.762,78 TL'dir.

10.000 TL 24 ay vade için faiz oranı %1.49, aylık taksit tutarı 516,10 TL, toplam geri ödeme 12.386,40 TL,  hesabınıza yatacak tutar 9.828,92 TL'dir.

10.000 TL 12 ay vade için faiz oranı %1.49, aylık taksit tutarı 963,34 TL, toplam geri ödeme 11.199,91 TL,  hesabınıza yatacak tutar 9.891,82 TL'dir.

Kredi Özellikleri

 • İhtiyaç kredisi belirli bir vade boyunca aylık eşit taksitler halinde geri ödenen bir bireysel kredidir.

 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ni en az 1.000 TL, en fazla 60.000 TL olarak, 1 aydan 60 aya 
  kadar vadelerle kullanabilirsiniz.

 • Enpara.com’dan ihtiyaç kredisi alabilmeniz için kredi başvurusunda bulunmanız ve başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi gerekir. Mevcut Enpara.com müşterileri Enpara.com internet veya cep şubesinden, henüz Enpara.com müşterisi olmayanlar ise buradan başvurabilirler. Başvuru sırasında sizden herhangi bir belge, kefil ya da teminat istenmez.
 • İhtiyaç kredisi başvuruları QNB Finansbank kredi politikaları çerçevesinde değerlendirilir. Daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin ve kredi kartlarının ödemelerini geciktirmeden, düzenli olarak yapmış/yapıyor olmanız ve şu anda düzenli bir gelirinizin olması veya son dönemlerde Enpara.com’da bir birikiminizin olması başvurunuzun olumlu değerlendirilmesini sağlayacak en önemli etkenlerdir.
 • Kredi başvuruları ortalamada birkaç dakika içerisinde, en geç 8 iş saati içerisinde, değerlendirilerek sonuçlandırılır. Eğer Enpara.com müşterisiyseniz değerlendirme sonucunun olumlu olması durumunda internet veya cep şubesinden kredi ödeme planınızı ve sözleşmesini onaylayarak kredinizi anında kullanabilirsiniz. Eğer Enpara.com müşterisi değilseniz, öncelikle sizi kısa bir süre içinde adresinizde ziyaret ederek Enpara.com müşterisi yaparız.
 • İhtiyaç kredisi taksitlerinin ödeme planında belirtilen şekilde, her ay zamanında ve eksiksiz olarak ödenmesi gerekir. Kredi taksitlerinizi Enpara.com İnternet Şubesi, Cep Şubesi, Çözüm Merkezi ve QNB Finansbank ATM’lerinden ödeyebilirsiniz. Ayrıca, taksit ödeme günlerinde Enpara.com Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye bulunması durumunda taksitleriniz, hiçbir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan, hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.
 • Kredinizi dilediğiniz zaman vadesinden önce kapatabilir, taksitlerini erken ödeyebilir veya toplu bir ara ödeme yapabilirsiniz. Bu durumlarda oluşacak faiz indirimlerinden yararlanırsınız.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi Sözleşmesi

 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi herhangi bir ücret, masraf ya da komisyon içermeyen, belirli bir vade boyunca aylık eşit taksitler halinde geri ödenen bir bireysel kredidir.

 • Size sunulan ihtiyaç kredisi tutarı, ödeme planı ve bu sözleşme ile birlikte onayınıza sunulur ve onayladığınız takdirde otomatik olarak Enpara.com Vadesiz TL hesabınıza aktarılır. Enpara.com ile kredi ilişkiniz kredi tutarının Vadesiz TL hesabınıza aktarılması ile başlar ve tüm kredi anapara borcunuzun faiz ve vergileriyle birlikte ödenmesi ile son bulur.
 • Kredinizin taksit tutarları ödeme planında belirtilen şekilde anapara, faiz ve vergi borçlarını içerir. Kredi taksitlerinizdeki faiz tutarı, kredinizin kalan anapara tutarı üzerinden, aylık faiz oranı ve ilgili taksit döneminin içerdiği gün sayısı dikkate alınarak hesaplanır. Hesaplanan tutarına, faizin %15’i oranında KKDF ve %5’i oranında BSMV vergileri eklenir.
 • İhtiyaç kredisi taksitlerinizi ödeme planında belirtilen şekilde, zamanında ve eksiksiz olarak ödemeniz gerekmektedir. Ödeme planında belirtilen taksit tutarları, belirtilen taksit tarihlerinde, ek bir talebinize veya onayınıza gerek olmaksızın, otomatik olarak Enpara.com Vadesiz TL hesabınızdan tahsil edilir. Taksit tarihinin tatil gününe denk gelmesi durumunda, ilgili tahsilat bir sonraki is gününde gerçekleştirilir.
 • Otomatik yapılan tahsilatlar için varsa Enpara.com hesabınıza bağlı Ekpara limitiniz kullanılmaz. Eğer taksit tarihinde hesabınızda yeterli bakiye yoksa ilgili taksit tutarı hesap bakiyeniz kadar kısmi olarak tahsil edilir. Kısmi ödemeler ilgili taksitin önce faiz ve vergi borcunu ardından anapara borcunu kapatır.
 • Dilerseniz taksit ödemelerinizi Enpara.com hizmet kanalları aracılığıyla "Ödemeler" menü adımından manuel olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz taksitlerinizi vadesinden önce ödeyerek veya toplu bir ödeme yaparak, kredi borcunuzun tamamını veya bir kısmını, herhangi bir ücret ya da masraf ödemeksizin, dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu durumda erken ödemeden doğan faiz ve vergi indirimlerinden yararlanırsınız.
 • Taksit tutarlarınızın bir kısmının veya tamamının zamanında ödenmemesi durumda:
  • - Ödemesi geciken anapara tutarı için, geciken süre boyunca, ödeme planınızda belirtilen oranda gecikme faizi uygulanır ve bu faiz tutarına faizin %15'i oranında KKDF ve %5'i oranında BSMV vergileri eklenir.
  • - Enpara.com, sizden ek teminat isteme hakkına ve QNB Finansbank nezdindeki tüm hesaplarınız ve malvarlığınız üzerinde bloke, takas, mahsup, hapis ve rehin hakkına sahip olur.
  • - Birbirini izleyen en az iki taksitin ödenmemesi durumunda kredi borcunuzun tamamı "hemen ödenmesi gereken borç" haline gelir ve Enpara.com bunu size bildirerek kredi borcunuzun tamamını 30 gün içinde, faiz ve vergileriyle birlikte ödemenizi talep eder. Kredi borcunuzun belirtilen sürede ödenmemesi durumunda ise kanuni takip süreci başlatılır ve QNB Finansbank'a olan tüm kredi anapara, faiz, vergi ve diğer borçlarınız yasal süreçlerin tanıdığı haklar çerçevesinde tahsil edilir.
 • Kredinizle ilgili olarak Enpara.com tarafından yapılacak her türlü bildirim o sırada Enpara.com'da kayıtlı olan en güncel iletişim adresinize, e-posta adresinize ve/veya cep telefonunuza ücretsiz olarak yapılır.
 • Kredi ilişkiniz boyunca Enpara.com Çözüm Merkezi'ni arayarak ödeme planınızda Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da belirtilen kurallar çerçevesinde sadece 1 defa ödeme planı değişikliği yapabilirsiniz. Bu işlem için sizden hiçbir masraf veya ücret talep edilmez.
 • Kredi ilişkinizin başladığı tarihten itibaren 14 gün içinde, hiçbir gerekçe göstermeden, ihtiyaç kredinizi kullanmaktan cayabilirsiniz. Cayma hakkınızı kullanabilmek için belirtilen süre içinde Enpara.com Çözüm Merkezi'ni arayarak bildirimde bulunmanız ve bildirim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kredi anapara borcunuzun tamamını, geri ödeme tarihine kadar işlemiş olan faiz ve vergileriyle birlikte ödemeniz gerekir. Bu ödemeyi zamanında yapmamanız durumda krediniz bu sözleşmede ve ödeme planında belirtilen şartlarla devam eder.
 • Kredinizle ilgili bir sorun yaşamanız durumunda öncelikle Enpara.com Çözüm Merkezi'nden destek alabilirsiniz. Ayrıca Tüketici Mahkemesi’ne veya Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.
 • Kredi sözleşmeniz ve ödeme planınız, onayınızın ardından kayıtlı e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca, dilediğiniz zaman Enpara.com Çözüm Merkezi’ni arayarak bu belgelerin basılı olarak kayıtlı iletişim adresinize yollanmasını talep edebilirsiniz.
 • Enpara.com'a ait tüm ticari ve iletişim bilgilerine her zaman "www.qnbfinansbank.enpara.com" web sitesinin "İletişim" adımından ulaşabilirsiniz.