Halkbank 10 Bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi - guncelkrediler.com

Halkbank 10 Bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Halkbank hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması hayata geçirdi.

Güncelleme 20.05.2024 - Yazar Kaan Abbasoğlu
Halkbank 10 Bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Halkbanktan yapılan açıklama; "Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL'ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur."

Tutar ve Ödeme Koşulları

 • Kredi tutarı maksimum 10.000 TL, minimum 3.000 TL'dir.
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,
 • Aylık faiz oranı %0,49'dir.

Nasıl Faydalanabilirim?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.


Başvuruyu Nasıl yaparım

 • Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Bireysel Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici KredisiàKredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
   
 • Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuru->Kredi Başvurusu-> Kredi Türü: Tüketici Kredisi-> Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
   
 • 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.
   
 • Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvurmak için tıklayınız.

Örnek Maliyet Tablosu

 • 10.000 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 376 TL'dir.
 • 7.500 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 282 TL'dir.
 • 5.000 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 188 TL'dir.
 • 3.000 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 113 TL'dir.

Not: Tahsis ücretli bir kredidir (Binde 5). Kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilave olarak,  kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti fonuna ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında %1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş olur.