Halkbank'tan Konut ve Tüketici Kredisi faizlerinde indirim! - guncelkrediler.com

Halkbank'tan Konut ve Tüketici Kredisi faizlerinde indirim!

Halkbank'tan Konut ve Tüketici Kredisi faizlerinde indirim. Konut kredisinde faiz oranı minimum %0,99, tüketici kredisinde ise minimum %1,49 oldu.

Güncelleme 11.08.2019 - Yazar Kaan Abbasoğlu
Halkbank'tan Konut ve Tüketici Kredisi faizlerinde indirim!

Halkbank, 2 Ağustos 2019 itibarıyla tüketici kredileri, konut kredileri ve ticari kredilerde faiz oranlarını aşağı çektiğini duyurdu.

Bankadan yapılan açıklama; "Faiz oranlarında yapılan indirimin Merkez Bankası’nın yanı sıra, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde de devam ettiğini görüyoruz. Faizlerdeki bu düşüşün gelecek dönemde de devam edeceği öngörüsüyle, yurtdışı yatırımcılar ülkemizin tahvil piyasasına daha fazla ilgi göstermekte, yeni kaynak girişiyle birlikte tahvil faizleri de hızla gerilemektedir. Ekonomik ortamdaki bu olumlu koşullar altında, yurtiçinde yaşanan canlılığı ve piyasa ihtiyaçlarını yine karşılıksız bırakmadık. Faiz indirimiyle birlikte müşterilerimize en uygun koşullarda finansman desteği sunmaktan memnuniyet duyuyoruz."

Yapılan açıklamaya göre, tüketici kredilerinde 60 aya kadar vade imkânıyla aylık yüzde 1,49'dan başlayan faiz oranları sunan Banka, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel aylık yüzde 0,99'dan başlayan seçeneklerle de konut kredisi desteği sağlayacak. Ayrıca, Halkbank ile aktif çalışan konut sektörü firmaları Banka’ya katkı payı ödeyerek, müşterilerine %0,79 faiz oranı ile kredi kullanma imkânı sağlayabilecek.

Ticari kredilerde ise, faiz oranları firma değerlendirme notuna göre belirlenecek ve değerlendirme notu yüksek firmalar yıllık yüzde 17'den başlayan faiz oranıyla kredi kullanabilecek.

Halkbank’ın yeni faiz oranları şu şekilde olacaktır.

Konut Kredisi Faiz Oranları : 

  • 500.000 TL'ye kadar kredilerde azami vade 180 ay, aylık faiz oranı %0,99'dur.
  • 500.001 - 1.000.000 TL'ye kadar kredilerde azami vade 180 ay, aylık faiz oranı %1,19'dur.
  • 1 milyon TL üzeri kredilerde azami vade 180 ay, aylık faiz oranı %1,39'dur.

Tüketici Kredisi Faiz Oranları : 

  • Halkbank’tan Maaş Alan Müşteriler için azami vade 60 ay, aylık faiz oranı %1.49'dur.
  • Diğer Müşteriler için azami vade 60 ay, aylık faiz oranı %1.59'dur.