Konuttan Taşıta, Mobilyadan Tatile 4 Yeni Paketle İhtiyaçlarınıza Kolayca Ulaşma İmkanı Ziraat'te - guncelkrediler.com

Konuttan Taşıta, Mobilyadan Tatile 4 Yeni Paketle İhtiyaçlarınıza Kolayca Ulaşma İmkanı Ziraat'te

Ziraat Bankası konuttan taşıta, mobilyadan tatile dört yeni kredi paketi hazırladı.

Güncelleme 01.07.2020 - Yazar Kaan Abbasoğlu
Konuttan Taşıta, Mobilyadan Tatile 4 Yeni Paketle İhtiyaçlarınıza Kolayca Ulaşma İmkanı Ziraat'te

Ziraat bankası pandeminin ardından ekonomiyi canlandırmak adına büyük bir kredi paketi açıkladı. İşte pakette yer alan ürünler:

Avantajlı Konut Kredisi

Ziraat Bankası, müşterilerinin sıfır veya ikinci el konut satın alımlarının finansmanına yönelik olarak Avantajlı Konut Kredisi sunmaktadır. Bu kredi paketinde sıfır veya ikinci el konutlar için, azami 500 Bin TL'ye kadar (500 Bin TL dahil ) azami 12 ay ödemesiz dönemli azami 180 ay vade ile konut finansmanı imkanı sunmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir'de azami kredi tutarı sınırı 750 Bin TL'dir (750 Bin TL dahil).

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH, Talimat Ürünü, İnternet Bankacılığı zorunlu olup, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üçüne sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Avantajlı Konut Kredisinden yalnızca bir kez faydalanabilmektedir. Başvuru ve detaylı bilgi için en yakın Ziraat Bankası Şubelerine başvurabilirsiniz.

Örnek Hesaplama :

  • Sıfır Konut: 100.000 TL 180 ay vadeli kredide faiz oranı %0.64, tahsis ücreti 500 TL, taksit tutarı 937 TL, yıllık maliyet oranı %8.17'dir.
  • 2. El Konut: 100.000 TL 180 ay vadeli kredide faiz oranı %0.74, tahsis ücreti 500 TL, taksit tutarı 1007 TL, yıllık maliyet oranı %9.48'dir.

Sosyal Hayatı Destek Kredileri

Küresel pandemiden normalleşme sürecine geçiş doğrultusunda sosyal hayatın canlanması ile müşterilerimizin oluşacak finansman ihtiyaçlarının uygun şartlarda karşılanmasının yanı sıra yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi paketleridir.

Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi 

Mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, bisiklet, çeyiz, seramik, kapı, pencere sistemler  finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak, anlaşma sağlanan firmalardan satın alınacak ürünler, azami 6 ayı ödemesiz olmak üzere azami 60 ay vade ile kredilendirilebilecektir.

Örnek Hesaplama : 100.000 TL 60 ay vadeli kredide faiz oranı %0.55, tahsis ücreti 50 TL, taksit tutarı 228 TL, yıllık maliyet oranı %8.54'tür.

Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi

Kredi anlaşması bulunmayan firmalardan yerli üretim yapan firmalardan satın alacağı mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri ev tekstil, çeyiz ve bisiklet ihtiyaçlarının uygun şartlarda sağlanması amacıyla; azami 6 ayı ödemesiz olmak üzere azami 60 ay vade ile kredi kullanılabilecektir. Asgari kredi limiti 3.000 TL, azami kredi limiti ise 30.000 TL'dir. Cep Telefonu, Bilgisayar ve Tablet alımları krediye konu edilemeyecektir. Satıcı firmanın Ziraat Bankası müşterisi olması esastır. Başvuru ve detaylı bilgi için en yakın Ziraat Bankası Şubelerine başvurabilirsiniz.

Taşıt Kredileri Paketi

Ziraat Bankası kendi bireysel/kurumsal müşterilerine sunduğu kredi paketidir.

1. El-Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil)  veya ticari araç satın alacak kendi bireysel/kurumsal müşterilerine firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunmakta.

Örnek Hesaplama : 50.000 TL tutarlı, 36 ay vade, aylık %0,69 faiz oranı, %0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı % 10,7983'tür.

2. El Taşıt Destek Kredisi

İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak kendi bireysel/kurumsal müşterilerine %0,82 faiz oranı azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli ile 2. El Taşıt Destek Kredisi ürünü sunmakta. 2. El Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami üst limit 150 Bin TL olacaktır. Bu kapsamda, 7 yaşına kadar ikinci el otomobiller için kredi kullanılabilecektir.

Örnek Hesaplama : 50.000 TL tutarlı, 36 ay vade, aylık %0,82 faiz oranı, %0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı % 12,8768'dir. 

Başvuru ve detaylı bilgi için en yakın Ziraat Bankası Şubelerine başvurabilirsiniz.

Tatil Destek Kredi Paketi

Tatil yapmak isteyen ve Ziraat Bankasından maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasına yönelik sunulan kredidir.

Ziraat Bankası ile anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran banka kendi müşterilerine 10.000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunmaktadır. Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri banka ve ilgili firma tarafından ödenecek; müşterilerimizin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacaktır. Bu kapsamda banka müşterilerinin kullanacağı kredinin faizi aylık %0,67 oranına denk gelmektedir. 

Başvuru ve detaylı bilgi için en yakın Ziraat Bankası Şubelerine başvurabilirsiniz.

Ziraat bankasının tüm kredi paketleri çin tıklayınız.