Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar - guncelkrediler.com

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bu yazımızda öğrenciye kredi kartı veren bankalar, öğrenci kredi kartı limitleri, öğrenci kredi kredi kartı özellikleri, öğrenciye kefilsiz kredi kartı veren bankalar anlatıldı.

Güncelleme 29.12.2018 - Yazar Kaan Abbasoğlu
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar; TEB, Akbank, CardFinans, Vakıfbank, Yapıkredi, Türkiye İş Bankası,  Garanti Bankası,  Ziraat Bankası.

Aöf Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank, Cardfinans, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Veren Bankalar

Geliri olmayan veya tespit edilmeyen kişilere ilgili mevzuat gereğince banka inisiyatifinde en fazla 1.000 TL limit kredi kartı verilebilir.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Kefilsiz alabileceğiniz kredi kartı TEB'in verdiği ÜniversiTEB kredi kartıdır.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenen Belgeler

  • 18 - 25 yaş arasında olmak, (18 yaş alt sınırı ve 25 yaş üst sınırını bazı bankalar 1-2 yaş esnetebilir.)
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi,
  • Türk vatandaşı olmak, 
  • Tüketici sözleşmesini imzalamak,
  • Öğrenci belgesi, (Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)

Öğrenciye Verilen Kredi Kartları Özellikleri

Teb - ÜniversiTeb Kredi Kartı

Sinema ve tiyatroda %50 indirimden faydalanabilirsiniz. Sadece sana özel fırsat ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Taksit ve bedava alışveriş yapabilirsiniz.

ÜniversiTeb kredi kartına minimum 4 yıllık üniversitelerde okuyan lisans öğencileri ve yüksek lisans öğrencileri başvurabilir.  Başvuruyu TEB Şube'lerinden, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden veya buradan yapabilirsiniz.

Akbank - Axess Exi26  Kredi Kartı

Axess üye işyerlerinde yaptığınız alışverişlerden chip-para kazanırsınız. Kazandığınız chip-para'larla Türkiye'nin her yerindeki Axess üye mağazalarında anında bedava alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip-para = 1 TL değerindedir.

16-26 yaş aralığı başvurabilir. Başvuruları en yakın Akbank Şubeleri'nden yapabilirsiniz.

CardFinans - GO Card

CardFinans GO, CardFinans Üye İşyerleri’nde yapacağınız kuyum sektörü, taksit yasaklı sektörler, yurt dışı harcamaları ve yurt dışı internet alışverişleri hariç tüm taksitli harcamalarında +2 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. 150 liraya kadar nakit avans çekimlerinizde veya harcamalarınızda  faiz oranı 0'dır.

18-25 yaş arasındaki öğrenciler başvurabilir. Başvuruyu bu adresten yapabilirsiniz.

Vakıfbank - Like Card

Sana özel kampayalardan faydalanabilirsiniz. Peşintaksitle peşin peşin al taksit taksit öde kampanyasında faydalanabilirsiniz. 

Like Card'a 18-28 yaş arasındaki tüm üniversite öğrencileri başvurabilir. Başvuruyu buradan yapabilirsiniz

Yapıkredi - Play Kart

Dilediğinizde Play Harçlık ile 2 güne kadar faiz ve ücret ödemeden nakit çekebilirsiniz. Anlaşmalı World Üye İşyerleri'nde yapacağınız alışverişlerden puan kazanabilirsiniz.

2 yıllık bölümlerinde okuyan öğrenciler ile 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrencileri Play karta kefilsiz olarak başvurabilir. Başvuruyu bu adresten, "PLAY" yaz boşluk bırak T.C. Kimlik Numaranı yaz 4421'e SMS göndererek, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan yapabilirsiniz.

İşbankası - İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

18 yaş ve üstü, lisansüstü eğitimlerini sürdürenler de dahil olmak üzere üniversite öğrencileri başvurabilir. Başvuruyu buradan, "ÜNİK" boşluk TC Kimlik Numaranı yazarak 4402’ye SMS göndererek, İşCep’ten, Maximum Mobil’den yapabilirsiniz.

Garanti Bankası - Bonus Genç Kredi Kartı

Ücretsiz Taksitli Nakit Avanstan faydalanabilirsiniz, Dilediğin bir ekstreni Ekstre Atlat ile 1 ay sonra öde kampanyasından faydalanabilirsiniz, Taksitli para ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 18-25 yaş arası gençler başvurabilir. 

Ziraat Bankası - Bankkart Genç Kart

Anlaşmalı üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz, puan kazanabilirsiniz, kampanyalara katılabilirsiniz ve birbirinden cazip indirimlerden yararlanabilirsiniz. Kredi kartı özelliği ile yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanlarınızı anlaşmalı üye işyerlerinde alışverişlerinde harcayabilirsiniz. Kredi kartı özelliği ile günün her saatinde nakit avans çekebilirsiniz.

Bankkart Genç'e Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) burs ya da öğrenim kredisi alıyorsanız ve 18 - 26 yaş aralığında bir Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisiyseniz başvurabilirsiniz Başvuruyu "GENC BANKKART" yazıp 4747’ye SMS göndererek, 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak veya İnternet Şube/Mobil Şube aracılığıyla, en yakın Ziraat Bankası Şubeleri'ne başvurabilirsiniz.​