Ziraat Bankası 10 Bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi - guncelkrediler.com

Ziraat Bankası 10 Bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Ziraat Bankası hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması hayata geçirdi.

Güncelleme 20.05.2024 - Yazar Kaan Abbasoğlu
Ziraat Bankası 10 Bin TL Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Ziraat Bankasından yapıkan açıklma "Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz."

Tutar ve Ödeme Koşulları

  • Kredi tutarı maksimum 10.000 TL, minimum 3.000 TL'dir.
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,
  • Aylık faiz oranı %0,49'dir.

Nasıl Faydalanabilirim?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

KREDİMİ NASIL KULLANABİLİRİM?

İnternet şube veya Ziraat mobil uygulamamızdan Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan "Hemen Başvur" seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak içintıklayınız.

Kredinizi ATM'lerimizden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa "Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi" seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

KREDİ BAŞVURUM HANGİ AŞAMADA?

Kredi Başvurunuzun güncel durumunu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresinden takip edebiliriniz.

Örnek Maliyet Tablosu

  • 10.000 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 376 TL'dir.
  • 7.500 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 282 TL'dir.
  • 5.000 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 188 TL'dir.
  • 3.000 TL tutarındaki kredide vade 36 ay, ödemesiz dönem 6 ay, taksit tutarı (sonraki 30 ay boyunca) 113 TL'dir.

Not:  Efektif Yıllık Faiz Oran; KGF Kefalet Komisyonu dahil edilerek hesaplanmıştır.